A legnagyobb érdeklődés a külügyminiszteri poszt jelöltjeire irányul. Nemcsak azért, mert a State Department vezetője hagyományosan a nyilvánosság előtt legtöbbet szereplő kormánytag, hanem azért is, mert itt ütközhet össze egymással legélesebben a republikánus pártelit és Donald Trump akarata. A megválasztott elnök mindenesetre szokásához híven Twitter-üzenetben szögezte le, hogy a valódi jelöltek azok, akik az ő fejében vannak, nem pedig azok, akiket a sajtó annak nevez.
Trump feltételezett külügyi jelöltjei között két olyan név szerepel, akiket a kongresszus külügyi bizottsága túlságosan héjának tart. Közülük Rudy Giuliani az ismertebb, aki New York polgármestere volt a szeptember 11-ei támadások idején. Giuliani 2015-ben feltűnést keltő nyilatkozatában sürgette Irán bombázását a katonai célú atomprogram megakadályozása érdekében, korábban pedig a legsúlyosabb hibának nevezte az iraki csapatkivonást. (Trump ezzel szemben az iraki beavatkozást nevezte hibának.) A másik jelölt(esélyes) John Bolton volt amerikai ENSZ-nagykövet, aki szintén kemény fellépést sürgetett Iránnal szemben.
Ben Carson idegsebész, aki maga is indult az elnökjelöltségért, majd Trumpot biztosította támogatásáról, bejelentette, hogy nem kíván egészségügyi miniszter lenni.