A döntés a palesztin egységkormány felállításáról azt jelenti, hogy Donald Trump beiktatása előtt létrejön egy olyan testület, amely nemzetközi szinten képviseli a „palesztin államot”. A moszkvai megállapodás szerint a palesztin frakciók, beleértve az egyik legrégebbi terrorcsoportot, az Iszlám Dzsihádot, csatlakoznak a PFSZ-hez, és létrehozzák a Palesztin Nemzeti Tanácsot. Ez az új testület választja meg a PFSZ végrehajtó bizottságát, ami az első számú politikai és diplomáciai képviselője lesz a palesztin ügynek. Hivatalosan tehát továbbra is a Jasszer Arafat alapította Palesztin Felszabadítási Szervezet maradt a kulcsszereplő, így Izraelnek egy olyan szervezettel kellene megegyeznie a vitatott kérdésekről, amely évtizedekig nyíltan alkalmazta a terrorizmust a politikai célok elérése érdekében, és ezt a múltját soha nem tagadta meg. Arafat 1972-ben kijelentette, hogy „a béke számunkra Izrael elpusztítását jelenti, semmi mást”.
A palesztin önkormányzat városaiban folyamatosan utcákat neveznek el, szobrokat állítanak és iskolai ünnepségeket tartanak tömeggyilkos palesztin terroristák (megfogalmazásukban „a megszállók elleni harc mártírjai”) emlékére, és ezt a nemzetközi közösség nem rója fel nekik.
A folytonosság másik – még ennél is aggasztóbb – következménye, hogy nem került le a napirendről a PFSZ által az 1973-as jom kippúri háború után megfogalmazott „szakaszterv”, mely szerint első lépésként a „cionista ellenség által kiürített bármekkora területen” létrehoznák a palesztin államot („Kis-Palesztina”), akár háború, akár tárgyalások útján. A második: a közvetlen tárgyalások lehetőség szerinti elkerülésével a nemzetközi közösség nyomásgyakorlása alá helyezni Izraelt, végül pedig a stratégiai pozíció és külső támogatás birtokában katonai offenzívával megsemmisíteni a zsidó államot. A „szakaszterv” első fázisa az oslói megállapodással részlegesen megvalósult (kváziállamként, a Palesztin Hatóság kizárólagos közigazgatása alá helyezett korlátozott területen, amelyet ma az ENSZ 136 tagállama hivatalosan is elismert mint „palesztin államot”).
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »