Barack Obamára négy évet kellett várni Izraelben. Az előző elnök első hivatali ciklusában teljesen kihagyta a zsidó államot, miközben többször járt a térségben (2009-ben Egyiptomban, Szaúd-Arábiában, Irakban és Törökországban, 2010-ben és 2012-ben pedig összesen háromszor Afganisztánban), és csak újraválasztása után látogatott Izraelbe, igaz, akkor az első úti célja volt a zsidó állam. Ezzel szemben most Trump elnöksége első külföldi útját a Közel-Keleten kezdte, és ezzel már önmagában megadta az izraelieknek azt a megbecsülést, amit sokan úgy éreztek, hogy elődje elmulasztott.
„Izraeli szempontból nagyon sikeres volt Trump látogatása – értékelte Somfalvi Attila, az izraeli Ynet hírportál vezető szerkesztője az elnöki vizitet – bizonyította, hogy erős az amerikai–izraeli kapcsolat, bemutatta, hogy Izrael milyen fontos a Fehér Ház számára. Trump segített abban, hogy Izrael a legjobb oldaláról mutathassa meg magát az idelátogató nemzetközi tudósítók előtt, elismerte és értékelte azt, amit az ország elért a múltban és a jelenben egyaránt.”
Somfalvi szerint alapvetően bemutatkozó látogatást tett Trump, amely során kerülte a megosztó témákat, nem tett úgymond „nagy bejelentést”. Nem beszélt sem az amerikai nagykövetség átköltöztetéséről, sem a korábban kötelező mantrának számító „kétállami megoldásról”, a „67-es vonalakat”, vagy a települések építésének leállítását sem említette –, hanem arra törekedett, hogy „megpuhítsa” a feleket, mielőtt előállna a konkrét javaslataival. „Az izraelieket mindenesetre sikerült megnyernie – a hétköznapi izraelieket és Netanjahu miniszterelnököt is – azt mondta, amit az itt élők a legjobban szeretnek hallani. Azt, hogy Amerika mennyire szereti őket és kiáll értük, nem engedi, hogy Irán atomfegyverhez jusson. Azokkal a szavakkal beszélt a terrorizmusról, ahogyan itt beszélnek erről. Figyelmeztette a palesztinokat, hogy nem fogadható el az uszítás és a terror megjutalmazása. Okosan felismerte, hogy bizalmat kell építenie, nem fogalmazott meg előzetes elvárásokat, és ezért gyakorlatilag mindenki kedvezően értékelte azt, amit mondott.” Az optimista kijelentései mögé, hogy miként képzeli el a nagy egyezményt az „egyformán békeszerető Netanjahu és Abbász” között, Trump egyelőre nem tett konkrétumokat, de nem is rontott el semmit. „Még odahaza, a vele nagyon kritikus amerikai liberális sajtó is alapvetően sikeresnek értékelte az izraeli látogatást” – mondta az Izraelben született, de lapunknak magyarul nyilatkozó újságíró.