Pár hónappal ezelőtt a Gizmodo egyik újságírója érdekes felfedezést tett, amikor leleplezte James Comey, az akkori FBI-igazgató titkos Twitter és Instagram fiókjait. Az amerikai elnökválasztás egyik kulcsfigurája ugyanis Reinhold Niebuhr álnéven (lásd keretes írásunkat) volt fent a közösségi oldalakon, aki a 20. század egyik vezető teológusa volt. Hamar kiderült, hogy a szövetségi nyomozóiroda első embere egyetemistaként a William & Mary kémia-teológia szakán diplomázott, szakdolgozatát 1982-ben pont az említett teológusról írta. Niebuhrra azóta is több demokrata és republikánus politikus (köztük Barack Obama és John McCain) morális iránytűként tekint, nézetei különösen az ezredforduló óta váltak széles körben elterjedtté.
James Comey egy ír származású New York-i katolikus családban nevelkedett, majd csatlakozott a metodista egyházhoz, ahol még a vasárnapi iskolában is tanított.
A William & Mary egyetemen írt szakdolgozatát A keresztény a politikában címmel adta be. A diplomamunka gerincét a liberális protestáns nézeteket valló Reinhold Niebuhr és Jerry Falwell konzervatív evangélista (lásd keretes írásaink) elveinek szembeállítása képezi.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »