– Miért alakult ki ez a helyzet, a líceum fejlesztés kapcsán hogyan derült ki az alapítás hiányossága? Hány éve folyt magyar oktatás az iskolában?
– A Római Katolikus Teológiai Líceum működésének ellehetetlenítése 2016 novemberében kezdődött, azt követően, hogy a korrupcióellenes ügyészség (DNA) eljárást indított Ştefan Someşan, Maros megye volt főtanfelügyelője, illetve Tamási Zsolt, az iskola akkori igazgatója ellen. Az eljárás elindítását megelőzően, 2016 augusztusában az oktatási minisztérium vizsgáló bizottsága Marosvásárhelyen járt, mert vita alakult ki a Római Katolikus Teológiai Líceum és az Unirea Nemzeti Kollégium vezetősége között a tantermek felett.
Fontos megjegyezni, hogy mindkét oktatási intézmény a katolikus egyház tulajdonában lévő ingatlan-együttesben folytatta tevékenységét. Az Unirea Nemzeti Kollégium a marosvásárhelyi önkormányzat és a katolikus egyház által megkötött bérleti szerződésnek köszönhetően működhet az ingatlanban. A 2014-ben megkötött új szerződés értelmében csakis abban az esetben maradhat az Unirea Nemzeti Kollégium az ingatlanban, ha az önkormányzat vállalja, hogy létrehoz egy katolikus felekezeti iskolát, amely a szóban forgó ingatlanegyüttes kisebbik épületében működik.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »