Úgy tűnik, Pete Buttigieg, aki április 14-én jelentette be indulását, nem startol rossz esélyekkel az elnökjelölti küzdelemben, ugyanis az őt (és homoszexuális házasságát) körülvevő hangos médiavisszhangnak köszönhetően egymillióra nőtt Twitter-követőinek száma, és az országos szintű felmérések alapján Joe Biden és Bernie Sanders után a harmadik, néhol Elisabeth Warren után szorosan a negyedik helyen áll. Elmondása alapján nem számított ekkora sikerre, és csupán be akarta csatornázni a választási párbeszédbe az (egyébként is sokat hangoztatott) LMBT-üzenetet.
Buttigieg több kulcsfontosságú területen radikális politikai elveket vall: szigorítaná a fegyvertartást, támogatja az abortuszt egészen a szülés pillanatáig, és a klímaváltozást a szélsőségesen baloldali Alexandria Ocasio-Cortez Green New Deal elnevezésű programjával összhangban kezelné, ami jelentős többletterhet jelentene az amerikai háztartásoknak. Külpolitikai elképzelések terén ez idáig főleg Trump elnök közel-keleti (például jemeni, afganisztáni, szíriai) politikáját kritizálta, illetve Ilhan Omar demokrata képviselő Izraelt Iránhoz hasonlító megjegyzésével kapcsolatban fejtette ki nemtetszését, kiemelve, hogy míg a hozzá hasonló homoszexuális embereket Iránban felakasztják, Izraelben más a helyzet. Azt mindenesetre nyilvánvalóvá tette, hogy Izrael-pártisága nem jelenti azt, hogy Netanjahu politikáját támogatná, és ellenzi az izraeli miniszterelnöknek a júdeai és szamáriai területeket annektálni kívánó terveit.
Buttigieg, bár megfogalmaz szakpolitikai üzeneteket – amelyek sokszor szintén erősen identitásalapúak –, kampánya elsődlegesen nem grafikonokon vagy gazdasági ütemterveken nyugszik, hanem homoszexuális házasságán és férjén, aki szinte minden kampányrendezvényre elkíséri. A Time következő számának címlapján meglepően előrerohanva már „First Family”-ként, vagyis elnöki családként jelenítik meg őket. A sors fintora, hogy ezzel új értelmet nyert az a – elsősorban demokrata – törekvés, hogy az első „elnöki férj” (First Lady helyett First Gentleman) bejusson a Fehér Házba: ha már a női indulóknak nem jött össze…
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »