Hannah Devlin, a Guardian tudományos tudósítója szerint nem érdemes ebből a jelenségből messzemenő következtetéseket levonni, hiszen az érintett koreai esetekben a fertőzések és a tesztek nagyon rövid időn belül történtek. Nem tartja valószínűnek, hogy valaki ténylegesen „újrafertőződjön”. Egyrészről lehetséges, hogy a két pozitív teszt közötti negatív teszt hibás volt, és az is lehet, hogy nem elég mennyiségű mintát vettek a tesztelés során.
Devlin azért se tartja valószínűnek az „újrafertőződés” lehetőségét, mert a megbetegedést követően a szervezetünk már hosszútávú immunitással rendelkezik. Ilyen esetben, ha az ember újrafertőződne, az emberi immunrendszer a korábbi tapasztalatai révén nagyon könnyen legyőzi azt. Igaz, az jelenleg is a kutatás része, hogy mennyire tud kialakulni tartós immunitás koronafertőzés után. A magyar kutatók szerint az immunitás körülbelül 1-3 évig tarthat.
Ahogyan a bárányhimlőt is ismeri már az immunrendszerünk ha átestünk rajta és gond nélkül felveszi vele a harcot, úgy egy koronavírus fertőzés után is nagyon könnyen túllehetünk rajta, nem lesznek tüneteink és fertőzni se tudunk. Sőt valószínűsíthető az is, hogy egy ilyen makacs vírus leküzdése után, a szervezetünk immunmemóriája nagyon megerősödik.
Az még egy nyitott kérdés, hogy a koronavírus is olyan fertőzés lesz-e, mint az influenza, ami minden évben jelentős mértékben mutálódik és ezért minden évben fel kell rá készíteni az immunrendszerünket újra és újra kifejlesztett oltásokkal, vagy erre ebben az esetben nem lesz szükség.
---
Nem akar kimozdulni, de a Hetekről sem mondana le? Vegye meg az akutális lapszámot a digitalstand.hu/hetek oldalon, vagy fizessen elő akciósan nyomtatott, vagy digitális formátumra a hetek.hu/elofizetes oldalon.