Szijjártó Péter igyekezett konkrét példákkal alátámasztani több tagállam álságos politikáját.
Első ilyen példának hozta Pernille Weiss dán konzervatív néppárti politikust, aki, elsőként kritizálta a magyar koronavírus törvényt, és indítványozta a Fidesz kizárását az Európai Néppártból. A gyors és hirtelen bejelentés után csak pár nappal később hívta fel Szijjártót, akitől csak akkor kérdezte meg, hogy miért volt fontos ez az intézkedés. Nem érti, miért nem hívta fel egyből telefonon.
Szijjártó szerint több nyugati politikus is három fő vonalon támadja a kormányt: miszerint a kormány kiiktatta a parlamentet, ennek ellenére a héten már 16 törvényjavaslatot nyújtottak be, kritikával illetik a végnélküliséget, de azt senki se tudja megmondani még a mai napig se, mikor lesz a járványnak vége. Sokan kritizálják a rendeleti kormányzást is, de erre meg azt tudja mondani, hogy nem tudják, hogy az csak a vírus elleni védekezésről szól.
Sokan az aggodalmukat fejezik ki, holott itt leginkább az emberi életekért kéne küzdeni. Vannak olyan külügyminiszterek, akik, noha osztják a véleményét, de nem merik azt támogatni arra hivatkozva, hogy koalícióban vannak, vagy például a média nyomást helyez rájuk.
Ilyen ellentmondásos példának hozta fel a repatriálással kapcsolatos uniós támogatást is, amit március 31. én jelentettek be, holott ekkora már majdnem minden nemzet állampolgárai hazajutottak.
Szijjártó kijelentette, hogy eljött annak az ideje amikor elválni látszik, hogy most erős szuverén nemzetekre vagy Európai Egyesült Államokra van-e szükség. Különösen, amikor azt látja, hogy az európai nemzetek ügynökei egymást könyökölik és tapossák a gyártósor végénél arra várva mikor készül el a legújabb lélegeztető gép és ki tudja elkapni.
---
Nem akar kimozdulni, de a Hetekről sem mondana le? Fizessen elő most a digitális, vagy akciósan a nyomtatott formátumra! Részletek a hetek.hu/elofizetes oldalon.