Új dal következik: „Van egy csoda a szívemben, ez a csoda erős bennem, győz a csoda, mert velem van az Úr." Még szól az ének, amikor megérkezik a börtönmisszió vendége. Pajor Tamás, a Hit Gyülekezete lelkésze rögtön az evangélium üzenetével vigasztalja az egybegyűlteket. „Minden ember rabnak születik, mert kényszerítő erők hatása alatt él, és gyakran áthágja a lelkiismerete hangját. Ez a hang folyton figyelmeztet arra, mi a helyes és mi nem - azonban mégsem tudja megváltoztatni az embert. Isten azonban elképesztő nagyságú bűnöket is képes eltörölni, megbocsátani, és képes erőt adni a jó kivitelezéséhez." Az elítéltek néma csendben figyelnek, s hogy mi történik a felszín alatt, arra csak a sűrű, szívbe markoló légkörből lehet következtetni. Szellemi értelemben a szabad világban is lehet az ember rab, és a börtönben is lehet szabad - szól az üzenet. A rocksztárból lett lelkész arra biztatja a rabokat, hogy a hátrányt fordítsák előnyükre azáltal, hogy rendezik az életüket, és jóra használják ki a rájuk szabott időt. Végül mintegy nyolc új látogató kér imát azért, hogy új életet kezdhessen.
A börtönkórus egyik tagja, Hajzer Lajos eddig tizenkét évet húzott le a börtönben, és még huszonhárom éve van hátra. Lajos gyerekkorában volt elsőáldozó, bérmálkozott is, azután mégis elindult a lejtőn. „Jó pár évnyi zuhanórepülésnek hozama az a harmincöt év, amelyet kaptam, s amelynek letöltése után is csak feltételesen helyeznek szabadlábra" - meséli az istentisztelet után. Amit a börtönben a legrosszabbnak talál, az a tehetetlenség. Ebben a közegben ragadta meg őt az evangélium. Lelkesen beszél arról, hogy a megváltás milyen egyszerű, érthető akkor, ha a lelkész érthetővé teszi. „Amikor Jézus a földön járt, meghalt a bűneinkért, és véráldozatot mutatott be minden emberért, így értem is. Van egy Bibliám, amelyen keresztül mindezt meg tudom ragadni." Lajos megfogalmazásában a Biblia olyan tények gyűjteménye, amelyektől megváltozik az ember. „Mások kalandregényekben vagy mesékben hisznek, én a Biblia által leírt tényekben. Izgalmasabb, mint a legjobb kalandregény. Minden este olvasom: felkapcsolom a kislámpámat, füldugót be, és akkor magam tudok lenni " - mondja.
Jusztin Szabolcs különös kegyetlenséggel elkövetett, nyereségvágyból előre kitervelt emberölés bűntette miatt kapott fegyházban letöltendő, életfogytig tartó büntetést. Feszítővassal, vasrúddal, szerszámnyéllel és egy 37 centiméteres ásó élével gyilkolta meg brutális módon egy vidéki város főépítészét. (892 forint. Hetek, 2000. február 26.) Amikor lesittelték, az édesanyjától kapott Biblia olvasása, valamint gyülekezeti tanítások hallgatása vezette rá arra, hogy szakítson régi önmagával, gonoszságával, és egy új élet lehetőségeit ragadja meg. „Ha nem térek meg, a fegyházban biztosan leépültem, elkorcsosodtam volna. Most azonban tizenhét év után reménységgel várom a szabadulásom napját, amely várhatóan 249 nap múlva bekövetkezik." Szabolcs a börtönévei alatt leérettségizett, most pedig a Szent Pál Akadémia harmadéves levelezős hallgatója, aki a diplomáját szabad emberként veheti majd át.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »