Nem volt egyszerű lejutni Ál-Árisba, miután Mohamed Morszi elnök úr bejelentette a mozgósítást. Azt, hogy „bejelentette", tekintsük finom eufemizmusnak: lecserélte a Legfelsőbb Katonai Tanács vezetőjét, a sínai kormányzót és titkosszolgálati főnökét.
A vezérkari tisztogatásnak a nyilvános nyilatkozatok szerint az a 16, ismeretlen iszlamisták által meggyilkolt katona volt az oka Rafah mellett, akik az egyik ellenőrzőpontot őrizték. Rosszmájú politikai elemzők szerint azonban a katonák meggyilkolása jó ürügy volt Morszinak és a mögötte dübörgő Muzulmán Testvériségnek, hogy kiiktassa jó néhány ellenlábasát a hatalomból, elsősorban a hadsereg sorai közül.
Akárhogyan is történt, tény, hogy az egyiptomi kormányzat most vette először komolyan, mennyire súlyos a probléma a Sínai-félszigeten, elsősorban a palesztin-izraeli határvidéken. Most jutott el odáig a titkosszolgálat és a hadsereg, hogy beismerje a tavalyi „Sas-hadművelet" néven elhíresült katonai akció totális kudarcát: hiába küldték le a félszigetre a rettegett 777-es különleges hadosztályt, pár iszlamista letartóztatásán kívül nem igazán tudtak felmutatni semmilyen eredményt sem.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »