Kezdődött azzal, hogy augusztus 18-án egy szerb rádióban Dragan Plavsic edző bejelentette: Douchev-Janics Natasa nemsokára szerb színekben versenyezhet tovább. Sokáig ment a találgatás, valóban igaz-e az információ, de azt egy pillanatig sem tagadta senki, hogy a háttérben egyeztetések folynak. „Minden pletykának van valami alapja” – nyilatkozta akkor Csonka Gábor, a versenyző menedzsere a delmagyar.hu internetes portálon, és azt is elárulta, hogy a szerbek rögtön a kudarcként megélt olimpiai bronz után megkeresték Natasát. Ezután egy ideig nem érkezett újabb hír a kajakos esetleges távozásáról, így az egész csak alaptalan szóbeszédnek látszott.
Szeptember 20-án egy újabb szállal bővült a történet. Hivatalosan bejelentették, hogy Benedek Dalma, az MTK versenyzője ezután a szerb válogatottat erősíti majd. A hétszeres világbajnok kajakos idén már a harmadik olimpiájáról maradt le, Rióban viszont már nagyon szeretne ott lenni. Mivel a nyáron összekötötte életét a szerb–kanadai állampolgárságú Dusan Ruzsicsiccsel, a papírok megszerzése nem jelent különösebb nehézséget a számára. „Nehéz döntést hoztam, de úgy érzem, meg kellett tennem” – mondta akkor a sportolónő.
Néhány nappal ezelőtt Douchev-Janics Natasa személye körül is újra felpörögtek az események, férje, Adrian Douchev ugyanis Szerbiában kapott edzői állást. Már korábban is gondot okozott, hogy – mivel nem ismeri a nyelvet – a Kovács Lászlóval itthon dolgozó szakember képtelen volt érvényesíteni tudását Magyarországon. Miután az eset nyilvánosságra került, mindkét oldal úgy nyilatkozott: innentől nyilvánvalóan családi döntés lesz, hogy Natasa milyen színekben versenyez tovább. A szerbek azonban több forráson keresztül is tényként közölték, hogy a háromszoros olimpiai bajnok kajakos náluk folytatja. A Szerb Kajak-kenu Szövetség (KKS), néhány nappal ezelőtt Twitter-oldalán közölte a hírt: „Hamarosan három külföldi klasszissal fogunk erősödni.”
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »