Az akta huszonhat személy tanúvallomását tartalmazza, ezen kívül e-maileket, gazdasági adatokat, laboreredményeket, számításokat, jegyzőkönyveket, banki kivonatokat, újsághíreket, amelyek mind Armstrong és támogatóinak bűnösségét támasztják alá. A vád szerint a kerékpáros 1998-tól 2011-ig folyamatosan doppingolt, és ebben csapatához tartozó szakemberek, orvosok és sportoló társai is támogatták. Repertoárjában szerepelt az EPO-, a kortizon-, a tesztoszteron-, a HGH- és a vérdopping is. Egy orvos – a „Dottore Epo”-ként elhíresült Michele Ferrari – végigkísérte sportpályafutása állomásain, a többi szereplő menet közben cserélődött, mégsem buktatta le senki.
Az egykori csapattársak, támogató, kiszolgáló személyzet és a sportolók maguk is profitáltak Armstrong sikereiből, általa lettek sikeresek, és sok pénzt kerestek. Ha valaki mégis megingott, személyesen Armstronggal került szembe. A megfélemlítés és a fenyegetések általánosak voltak annak érdekében, hogy továbbra is hallgasson az illető. Aki nem működött együtt, az repült. Így járt 2004-ben Filippo Simeoni is, akit kamerák előtt tett helyre Armstrong, majd utolsó embert csinált belőle a csapatban. Ez egyébként bevett módszere volt: riválisaiból rövid úton páriák váltak.
Az egyik tanú, Levi Leiphemer, Armstrong kiemelt segítőinek egyike a 2000-es és 2001-es Tour-győzelménél, azt mondta, hogy „a dopping nem kivétel volt, az volt az alap”. Tanúskodása nyomán felesége fenyegető SMS-eket kapott a sportolótól. Rajta kívül további 12 egykori csapattárs törte meg most a csendet, közülük kilencen dr. Ferrari páciensei voltak. Armstrong ügyvédei szerint az egész tanúvallomási hullám annak köszönhető, hogy megfélemlítették és alkukra kényszerítették a koronatanúkat. Védőügyvédje, Timothy Herman szerint ezt be is tudták volna bizonyítani, ha bíróság elé vitték volna az ügyet – ám Armstrong lemondott erről a lehetőségről, nem akar harcolni. A tanúk jó része egyébként már befejezte karrierjét, akik még aktívak, azok is csak fél év eltiltást kaptak – 2012. szeptember 1-től 2013. március 1-ig, amikor a kerékpársportban amúgy is szünet van.