Björn Borg, John McEnroe, Ivan Lendl, Stefan Edberg, Goran Ivanisevic, Jevgenyij Kafelnyikov, Gael Monfils, Fernando Verdasco, Robin Söderling, Tomas Berdych. Néhány név az elmúlt évek Tennis Classics Gáláiról. Az a bizonyos léc magasra volt helyezve. Mégis sikerült megugrani, mert nagyszerű teniszezőket és látványos labdameneteket láthattunk.
A „szenior” páros Carlos Moya, Mark Philippoussis ellenében. Az aktuális világranglista élmezőnyéből Janko Tipsarevic Gilles Simon ellenfeleként, továbbá a világ első számú teniszlabdazsonglőre, az Iránból disszidált Mansour Bahrami ismét minőségi teniszt ígért. Sajnos, amíg nem vagyunk képesek a férfi teniszezőknek akárcsak egy 250-es ATP-tornára pénzt szerezni és – sportdiplomáciai kapcsolatok segítségével valóságos – élő tenisztornát „tető alá” hozni, ezzel kell beérnünk. Ezért aztán ennek is örülnünk illik, mert ha csak egy csipetnyit is, de ismét ízelítőt kaphatunk a világ egyik legnépszerűbb labdasportjának minőségi játékából.
A mallorcai Moya Spanyolország történetének első világranglista-vezetője (1999), Grand Slam-trófeát a Roland Garroson nyert (1998), és további 20 ATP-sikere tanúskodik arról, hogy jól bánik a 6,7 cm átmérőjű labdával. Fiatal szenior játékos, 36 éves, mint ellenfele, Mark Philippoussis. A Scud (amerikai rakéta) becenevet adogatásainak sebességével nyerte el a mokány, görög származású ausztrál. Szerepelt már sikeresen párválasztó show-ban is, de azért a teniszpálya sem idegen a számára. Kétszer játszott már GS-döntőben, először 1998-ban a US Openen, majd 2003-ban Roger Federertől szenvedett vereséget Wimbledonban. Vele kapcsolatban nekünk, magyaroknak különleges emlékeink vannak. Az ausztrál Davis-kupa-csapat egyes játékosaként mindent eldöntő ötödik mérkőzést játszott a mi Krocskó Józsinkkal 1995-ben a Kisstadionban. A fiatal Mark volt az esélyes, de a mi fiúnk csodálatos egykezes fonák egyenes elütéseivel őrületbe kergette az ausztrált, aki egyre többet hibázott, végül négy szettben Krocskó a mi csapatunkat juttatta fel az „A” csoportba. Számunkra Philippoussis magyarországi tenisze kapcsán mindenekelőtt ezek az emlékek elevenednek meg. A spanyollal a veterán ranglista első két helyét foglalják el, ennek megfelelően jó kis labdamenetekkel bemelegítették a szokatlan időponthoz képest is szép számmal gyülekező teniszkedvelőket. A mérkőzés barátságos bemutató jellege valószínűvé tette, hogy két játszma után 1:1 lesz az állás, és az úgynevezett (10 pontig tartó) rövidített játék dönti majd el a végeredményt. Így is lett, és 10:7-re Carlos Moya javította a statisztikáját.