Előbbi bizonygatására számos biztató videó készült, TED-konferenciákon foglalkoznak a jelenséggel, és neves újságok cikkeznek róla. Sokan úgy értelmezik – magukat is halogatónak nevezők –, hogy ez egy megváltoztathatatlan tulajdonságuk, ami nélkül már nem azok lennének, akik. Viccel próbálják elütni, szórakoztató történeteket mesélnek, s közben bemutatják az ehhez igazított életüket.
Nem új jelenség, az 1970-es években már felmérésekkel próbálták kideríteni, az amerikai lakosság hány százaléka vallja magát halogatónak, az eredmény akkor alig volt számottevő. Évtizedekkel később, 2016-ban viszont már a válaszadók 27%-a mondta azt, hogy ő folyton elodázza a tennivalókat. Egy halogató ezt úgy értékelte TED-es előadásában: ez azt jelenti, hogy Amerika 70%-a hazudik. Azaz: mindannyiunk életében megjelenik ez a hozzáállás, kisebb-nagyobb mértékben.
Mit is jelent halogatni? Amikor matek házit kellene írni, de eszünkbe jut a rég elfeledett görkorcsolya, amit másfél óráig keresünk aztán a garázsban. A matek házi persze nem lett kész közben, de beesteledett, és a hosszú nap után inkább a jól megérdemelt alvást választjuk. Vagy utána akarunk járni annak, hogy hogyan kell összerakni a múlt héten érkezett bútort, s mire észbe kapunk, éppen a tizenkettedik videót nézzük meg domboldalról leguruló pandákról.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »