Az Apple a világ valaha volt legértékesebb vállalata, a Samsung pedig korunk legnagyobb számítástechnikai eszközgyártója, így nem meglepő, hogy a köztük lévő szabadalmi per is mind az összegét, mind a várható következményeit tekintve kiemelkedő jelentőségű. Az Apple javára szóló bírósági ítélet hosszú évekre meghatározhatja az informatika fejlődését.
Az informatikában a fejlődés mindig három részből áll. Első lépés a technológia kifejlesztése, majd azt követően annak sikeres gyakorlati bevezetése következik, végül pedig a sikert látva a többi piaci szereplő is elkezdi követni az új trendet. Az idén augusztusban 650 milliárd dolláros értékkel tőzsdei rekordot döntő Apple sikerét elsősorban annak köszönheti, hogy egyedülálló innovációs érzékének köszönhetően ők testesítik meg legsikeresebben az említett második fázist.
Ez a cég mutatta be az első sikeres személyi számítógépet még 1977-ben, majd az első grafikus felületű komputert 1984-ben. Itt debütált az „egér", és vált hamarosan piaci szabvánnyá. 2001-ben pedig bemutatta az első sikeres hordozható zenelejátszót, az iPodot. A számítástechnika fejlődésében utat mutató vállalat legnagyobb dobása mégis az idén ötéves jubileumát ünneplő iPhone, és az azt 2010-ben követő iPad. Ez a két készülék indította el az érintőképernyős telefonok, táblagépek rohamos terjedését, amit mára már poszt-PC-forradalomnak, azaz a személyi számítógépek utáni kornak nevezünk.