Az Apple védjegyévé vált titoktartás mára olyan mértékben csődöt mondott, hogy ezt a cikket akár a bejelentés előtt is nyugodtan meg lehetett volna írni. Nem is csoda, hiszen a teljes internetes média összefogott, hogy a korábban hatalmas érdeklődést kiváltó termékbemutató egy B kategóriás mozifilm izgalmát hozza el a sajtó és a rajongók számára. Néhány kínai munkásnak sikerült az új telefon szinte összes alkatrészét kiszivárogtatnia, egy maroknyi leleményes fejlesztő pedig az előzetesen kiadott szoftver kódjainak feltörésével járult hozzá, hogy a kíváncsi sajtó már az elmúlt hónapokban az utolsó csavarig bemutathassa, milyen lesz az új iPhone 5.
A szakma egybehangzó véleménye szerint azonban, ha a meglepetés el is maradt, az eredmény nagyon jó lett. Az iPhone 5 nem rejt magában zseniális, korszakalkotó változásokat, mint az első kiadás, viszont nagyon korrekt „iparosmunka”, ahogy néhányan jellemezték. A telefon majdnem minden pontját feljavították az elmúlt év informatikai fejlődésének és trendjének megfelelően. Először is megnövelték a kijelzőt, de szerencsére csak mértékkel, így miközben több tartalom fér el a megjelenítőn, mégis praktikusan használható marad egy kézzel is. Az új szélesvásznú méretarány ráadásul a digitális tartalmaknak is jobban kedvez, különösen a videolejátszásnak.
Az akkumulátortechnológia megrekedése sajnos továbbra is hatalmas visszahúzó erő az informatikai fejlesztések útjában, így bár egy órával megnövelték a készülék üzemidejét, az továbbra is „egynapos termék” maradt, azaz minden este töltőre kell dugni, hogy másnap is használhassuk. Tovább javították a kamerát, ami az ígéret szerint alsó-középkategóriás fényképezőgépként is megállja majd a helyét. A panoráma módban pedig a telefon mozgatásával lehet sok képből álló óriásfelvételeket készíteni.