Az utóbbi hetek mélyrepülése után szárnyaltak a világ vezető részvényindexei a héten. Amerikától Európáig tíz százalékot meghaladó mértékben ugrottak meg a mutatók, áttörve ezzel jelentős – a Dow Jones
a 8000, a Futsie a 4000, a DAX a 3000 pontos – lélektani határokat. A héten végre kedvező vállalati eredmények láttak napvilágot.
Európában a Philips várakozásoknál kisebb vesztesége, valamint az újautó-eladások bővüléséről szóló adatok táplálták az optimizmust.
A BUX 4,7 százalékkal emel-kedett a szokásosnál erősebb, 46 milliárd forintos heti forgalom mellett, és szintén lélektani – 7000 pontos – határt tört át.
A hét sztárja egyértelműen az Egis volt 18 százalékos emelkedésével. A sztori a Salomon Smith Barney felminősítése volt, a befektetési bank 27 ezer forintos célárat határozott meg a részvényekre, elsősorban a Deramciclane nev? készítmény árbevétel-növelő hatására alapozva. Az OTP árfolyama hullámvasúton volt a héten, először 1800 forint közelébe süllyedt, majd gyors hajrával 2000 forint felett zárta a hetet. Tovább folytatódik a román BCR bank privatizációja körüli hercehurca, két volt pénzügyminiszter is kijelentette, hogy szóba sem jöhet, hogy a pénzintézetet magyarok vegyék meg. A privatizációs bizottság egyébként valamennyi beérkezett pályázatot visszautasította, piaci szakértők ezek után megkérdőjelezik a privatizációs szándék komolyságát. Hat százalékkal erősödve ismét 5000 forint felett zárta a hetet a Mol. Hivatalosan meg nem erősített, a piacon terjedő pletykák szerint a második legnagyobb orosz olajtársaság, a Jukosz készül részesedést szerezni a cégben.