Gyurcsány Ferenc szavai mögött bizonytalanság húzódik meg. A Klub Rádiónak adott interjúban kedden elmondta: "Mérlegelni kell, mi a jobb az országnak és a gazdaságnak: egy erős, gyors hiánycsökkentés, és akkor itt az euró 2010-ben, vagy egy nyugodtabb átmenet. A kérdésre az év végére talán választ lehet adni" – tette hozzá.
Az euró bevezetésének eddigi dátuma akkor látszott megdőlni, amikor a múlt héten kiderült, az Európai Unió statisztikai hivatala nem fogadja el, hogy a magyar kormány "kiszervezi" az autópálya-építéssel kapcsolatos kiadásokat a költségvetésből. Így akár több 100 milliárd forinttal is magasabb lehet az idei államháztartási hiány, ami miatt veszni látszik az a konvergenciaprogram, ami 2010-ig egyfajta menetrendet szab az euró bevezetéséhez szükséges feltételek teljesítésében.
(Ez nem jött be! Hetek, 2005. szeptember 23.)
Orbán Viktor, a Fidesz-MPP elnöke kijelentette: "Szükség van Magyarországnak az euró bevezetésére, de arra 2013–2016 között van esély. A vállalatok versenyképessége érdekében minél korábban szükség lenne az euró bevezetésére, de ez csúszni fog."
A külföldi elemzők ennél jóval optimistábbak. A Fitch Ratings és a Standard and Poor\'s hitelminősítők megegyeznek abban, hogy a reális cél az euró 2011–2012-es bevezetése.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »