Gaffen, Katzenberg, Spielberg. Álomgyárosok Fotó: Reuters
A vállalkozás filmgyártásra és filmforgalmazásra épült, első produkciójukat 1997-ben mutatták be The Pacemaker címmel. Főleg közepes és nagy költség-vetés? mozit forgattak, Spielberg filmjein kívül számos más alkotással is jelentős kasszasikert értek el: többek között a Gladiátor, a Ring, a Shrek, az Amerikai szépség és az Apádra ütök cím? munkáikkal.
Hollywoodban ezekben a napokban majdnem mindenkinek van egy verziója arról, vajon mégis mi lehetett a baj. Az egyik teória szerint a DreamWorks azért nem volt képes fennmaradni, mert egy ilyen stúdió üzemeltetése olyan komoly összegekbe kerül, amit lehetetlen más forrásból származó jövedelem – például egy terjedelmes DVD-könyvtár – nélkül finanszírozni. Néhány filmkészítő viszont a rossz menedzselésben látja a problémát.
A DreamWorks SKG, amely betűnevét a három alapító nevének kezdőbet?iből kapta, talán nem került volna eladásra, ha Katzenberg nem akarta volna ezt olyan nagyon. Ő volt a cég valódi vezetője – jelenleg a DreamWorks Animation stúdiót vezeti.
Spielberg "szerelme" mindig is a rendezés volt, idejét tavaly a Világok harca, idén pedig a München cím? produkciók foglalták le. Geffen pedig soha nem titkolta, hogy ellenszenvvel viseltetik a filmes üzleti élet iránt. Úgy tűnik tehát, hogy a két utóbbi üzlettárs-tulajdonos a hatalmat, illetve a szabadságot tartotta leginkább fontosnak, és nem a cégvezetéssel járó nehézségekkel foglalkoztak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »