Nem mozdította meg érdemben az első forduló a forint árfolyamát, ami azt is jelzi, a külföldi befektetők biztosak voltak abban, hogy az első fordulóban a Fidesz eredményes lesz. Kvázi előre beárazták ezt a fordulatot, s az előző hetek forinterősödése mögött is ez a tényező állhat.
Londonban az első forduló másnapján már csökkent a magyar szuverén adósságtörlesztés-biztosítás árazása (CDS-díjszabás), amely gyakorlatilag egy jelzés arra vonatkozóan, hogy a piac kedvezően fogadja a választási eredményt. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a CDS-díjszabás hosszabb ideje folyamatosan csökken, ami a Bajnai-kormány költségvetési egyensúlyt javító intézkedéseinek pozitív következményeként vehető figyelembe. Az index az év elején már 250 bázispont környékén járt (most további 5000 euróval, 174 ezer 500 euróra csökkent), miközben tavaly márciusban, a válság csúcspontján 630 bázispont körül járt.
A piac most arra vár, hogy milyen eredményt hoz a második forduló. A kulcskérdés - s nemcsak a Fidesz tartja így - az, hogy meglesz-e a kétharmados többsége az országgyűlésben. De ennél is fontosabb kérdés, hogy mire használja fel a párt a győzelmét. Vajon képes lesz-e az új kormány a gazdasági növekedés beindítására, lesz-e bátorsága a strukturális reformok elindítására? Amennyiben esetlegesen nemleges lenne a válasz, negatív következménnyel „törlesztene" a pénzpiac.