A felmondás szabályai
Az elszámolás megküldéséig a pénzintézet felmondhatja a szerződését, azonban a felmondás nem léphet hatályba, és azt követően is csak akkor, ha a felmondás feltételei az elszámolást követően is fennállnak. Ez azt jelenti az ön esetében, hogy a felmondás jogkövetkezményei (pl. követelés behajtása, fizetési meghagyás kibocsátására irányuló kérelem benyújtása, bírósági végrehajtás kezdeményezése stb.) nem alkalmazhatók az elszámolás megküldését követő napig. A felmondás tehát nem hatályosul, ha a felmondási feltételek az elszámolást követően már nem állnak fenn.
Peres eljárásokra vonatkozó szabályok
Ha ön korábban polgári peres eljárást kezdeményezett a kölcsönszerződése miatt a pénzügyi intézménnyel szemben, akkor jelen pillanatban semmi teendője nincs, mivel a bíróságok legkésőbb 2015. december 31-ig hivatalból elrendelték a – vonatkozó törvényhez kapcsolódó – folyamatban lévő perek felfüggesztését. Az eljárások folytatására az elszámolásnak az ön részére történő megküldését követően kerülhet sor.
Mikor kérheti a felfüggesztett peres eljárás folytatását?
Abban az esetben, ha önnek a korábban elindított polgári peres eljárásában az elszámoláson felül még van egyéb, az elszámolási törvény által nem rendezett igénye (pl. kártérítés, elmaradt haszon, egyéb költség, semmisség), kérheti a peres eljárás folytatását, egyéb esetben a pénzügyi intézmény kezdeményezi az eljárás folytatását.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »