Mi lehet nehezebb egy jelentős vagyon megszerzésénél? Annak megtartása biztosan. A The New York Times írása szerint azonban legalább ekkora fejtörést, időt és energiát igényel egy méretes örökség igazságos szétosztása is.
„Próbálják átérezni a 61 éves Shari Redstone helyzetét” – kezdi a legfrissebb kálváriát citálva a The New York Times (NYT). Apja, a betegeskedő, 92 éves Sumner Redstone még mindig magánál tartja a családi vagyon meghatározó részét, 80 százalékot. A maradék 20 százalék illeti csak meg a milliárdos médiamogul lányát, Sharit. Ráadásul Sumner Redstone halála esetén az ő része az unokáira száll. Az érintett családi biznisz alapja pedig az a National Amusements, amely két olyan nagy médiavállalatot kontrollál, mint a Viacom és a CBS.
Redstone azonban olyan sokáig ragaszkodott vállalata elnöki pozíciójához, hogy a végén már a részvényesek kezdték erősen vitatni vezetői képességeit. Különösen azután, hogy az egyik korábbi élettársa, Manuela Herzer bíróság előtt kérdőjelezte meg a férfi mentális beszámíthatóságát. Hírek szerint az idős cégvezető közel 140 millió dollárt költött Herzerre, aki hivatalos gond-viselőnek is ki volt jelölve arra az esetre, ha Sumner Redstone már nem tudja ellátni saját magát. Az egészen a múlt évig az apjától eltitott Shari az ünnepeket mégis otthon töltötte, és úgy tűnik, „sikeresen” érvényesítette érdekeit. Apja kirúgta Herzert a villájából, visszavonta a gyámsági rendelkezést, és kizárta a végrendeletéből. Ekkor következett az említett bírósági ügy, amely során olyan részletek láttak napvilágot, amelyek szerint Redstone teljesen inkompetens, viszont betegesen szexmániás és steakfüggő. Múlt héten Redstone végül lemondott vezérigazgatói pozíciójáról a CBS-nél és a Viacomnál.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »