A patinás lap egyik melléklete ezúttal három pénzügyi szakember – Annamaria Lusardi, a George Washington University School of Business gazdasági- és könyvvizsgálói tanszékének vezetője, Ted Beck, az amerikai Nemzeti Pénzügyi és Oktatási Alapítvány elnöke, továbbá Nathan Dungan, a családok tudatos pénzügyi nevelését előmozdító SSS (Share Save Spend) Alapítvány vezetője – tippjeit összegezte a témában. A fenti szakértők úgy tartják: minél hamarabb ismerkednek meg a gyermekek közelebbről is a pénzzel, annál nagyobb az esélyük az anyagilag sikeres életre, és annál kevésbé lesznek ezen a területen megvezethetőek, becsaphatóak, manipulálhatóak.
Az első és egyik legfontosabb tanácsuk: ne legyen a pénz kérdése a családban kínos vagy tabutéma! „Egész egyszerűen beszélni kell a gyermekekkel a pénzről is! Annyi minden mást szóba hozunk előttük, de ez valahogy rendszerint kimarad a szórásból” – észlelte már sokszor Annamaria Lusardi. Érdemes tehát már a néhány éves kicsikkel a maguk szintjén megbeszélni, hogy mire való a pénz, hogy mit csinálunk, amikor épp takarékoskodunk, amikor bevásárolunk a boltban, vagy éppen kölcsön-adunk valakinek valamit. 8-10 évesen már ejthetünk szót a pénz és az idő összefüggéseiről is. Tinikorban így nincs is más hátra, mint előre! Azaz: irány a való élet és a reálszféra! Például egy néhány órás diákmunka képében, a nyári szünetben...
Fontos az is, hogy a gyermekek, később a fiatalok mindig a korukhoz illő módon, lehetőleg még a szülői házban kerüljenek kapcsolatba a pénzzel. Például: kisiskolásként legyen fix heti zsebpénzük (A WSJ cikke szerint ez körülbelül 6 dollár, azaz úgy 2000 forint), majd egyetemista/főiskolás korukra növekedjen ez az összeg időarányosan – akár havi pár száz dollárra is! Mindenképp segíteni fogja a talpraesett hozzáállást és a magabiztos pénzkezelést, ha hosszabb időn át kell meghatározott, de limitált összegekkel gazdálkodniuk. Az önálló pénzkezelés egyben a döntések meghozatalára is ösztönzi majd a fiatalokat – olvasható az összeállításban.