Az elmúlt évtizedekben számos tanulmány vizsgálta a terrortámadások tőzsdepiacokra gyakorolt hatását. A vizsgálatok egy része a nemzetközi piacokra koncentrált, mások a helyi tőzsdék, illetve különböző, a támadások által érintett ágazatok piaci reakcióit vették górcső alá. Az idevágó elemzések mind megegyeznek abban, hogy a terrortámadások többsége nem gyakorol jelentős negatív hatást a nemzetközi tőzsdepiacokra. Ha az árváltozásakat összehasonlítjuk a hasonlóan előre nem jelezhető természeti katasztrófák, földrengések okozta változásokkal, a terrorcselekményeket követően sokkal kisebb és rövidebb ideig tartó kilengések tapasztalhatók. Általánosságban elmondható, hogy az árfolyamok esetenként még aznap, de legfeljebb pár napon belül helyreállnak – összegezte az eddigi tapasztalatokat Dirk Brounen, a rotterdami Erasmus University pénzügyi menedzsmentre szakosodott kutatója.
Nagyobb elmozdulások tapasztalhatók azonban, ha a helyi piacokat, vagy ha a támadások által közvetlenül érintett ágazatokat vizsgáljuk. A pénzpiacok a terrortámadásra általában hirtelen reagálnak, de ugyanolyan hirtelen helyre is állnak, ahogy az üzleti élet menete is helyreáll. Ez alól kizárólag 2001. szeptember 11-e jelentett kivételt, amelynek jelentős hosszútávú hatása volt. A pánik a tőzsdét sem hagyta érintetlenül. A támadást követően a Wall Street felfüggesztette a kereskedést, hiszen a New York-i tőzsde csupán pár háztömbre helyezkedett el a World Trade Centertől. Három nappal később, amikor újra kinyitott a tőzsde, a Dow Jones több mint 7 százalékpontos csökkenéssel kezdett.
A 9/11-es támadásokat követően a tőzsdék vesztesége megközelítette az USA GDP-jének 10 százalékát, míg egyes szektorokban az árcsökkenés a 40 százalékot is elérte. A piacok egy hónap elteltével sem álltak helyre. A talpraállás csupán a „piaci rendszerkockázatok kiigazítása után” történt meg. Mára azonban a tőzsdék jobbára már beárazzák az esteleges terrortámadások következményeit.