A bizarr történet akár egy sci-fi regény felvezetője is lehetne, a „krionika” nevű eljárás azonban több évtizede létezik. A világon már összesen négy, Amerikában pedig három szervezet kínál hasonló szolgáltatást, nem véletlenül. (Többek között a Cryonics Institute is, amelyet a módszer atyja, Robert Ettinger alapított 1976-ban. 2011-ben bekövetkezett halála után természetesen őt is lefagyasztották.) Ellentmondásos híre ellenére az Alcor például több száz embert győzött már meg arról, hogy érdemes az életüket és vagyonukat rábízni a cégre. Pedig az eljárás hivatalos leírása nem éppen megnyugtató: a folyamat lényege, hogy a lefagyasztott testet kvázi hibernált állapotban tartják hosszú évtizedekig, és abban bíznak, hogy a közeljövő orvostudománya képes lesz röviddel a halál beállta után újjáéleszteni az elhunytat. (Ez már egyébként az eredeti eljárás üzletiesített változata. Kezdetben csak azoknál a betegeknél alkalmazták, akiket gyógyszeres kezeléssel már nem lehetett életben tartani. Ezért inkább hibernált állapotba helyezték a testüket, hogy majd sok év múlva a jövő orvosai felélesszék.)
„Vegyük például a fél évszázaddal korábbi egészségügyi helyzetet. Ha valakinek ötven éve leállt a légzése és a szívverése, az orvosok csak a halál beálltát tudták megállapítani – nyilatkozta Max More, az Alcor vezérigazgatója a CNBC-nek. More, aki még 1986-ban csatlakozott önkéntesként az Alcorhoz, így folytatta: – Úgy gondoljuk, hogy amit ma az orvostudomány biológiai halálnak nevez, még nem egy visszafordíthatatlan állapot. Hisszük, hogy ezeket az embereket még meg lehet menteni. Számunkra a munka ott kezdődik, amikor az orvos kijelenti, hogy a beteg meghalt. A csapatunk ekkor egy jeges fürdőt készít, ahova behelyezzük a testet. Ezután 16 féle gyógyszert és fagyálló keveréket adunk be a páciensnek, és megvárjuk, amíg a test hőmérséklete közel fagypontig csökken. A sikeres beavatkozáshoz kritikus tényező az idő. Fontos, hogy minél gyorsabban jusson el hozzánk a beteg, hogy még időben elkezdhessük a hibernálási folyamatot” – mondta More. Hogy ezt a gyorsaságot biztosítsa, az Alcor bázisokat és bevetésre kész csapatokat telepített az Egyesült Királyságba, Kanadába és Németországba. A cég saját költségére még azt is elintézi, hogy a páciens testét legálisan Scottdale-be szállítsák, ahol mindössze 35 perc alatt előkészítik és lehűtik a testet. Többfajta kezelési módszert is kínál a cég. A Neuro szolgáltatás keretében például arra is lehetőség van, hogy egy sebész eltávolítsa a páciens fejét. Ez esetben a beteg azért fizet, hogy a DNS-éből egy új végtag nőjön ki, miután eljött a kiolvasztás ideje. Ezt az eljárást jóval olcsóbban kínálja a cég, mint a teljes lefagyasztást: előbbiért 80 ezret, utóbbiért 200 ezret kell fizetni. „Ezek nem olyan nagy összegek, ha figyelembe vesszük, hogy a legtöbb ember életbiztosítással fizet” – tette hozzá More.
Elmondása szerint az Alcor kifejezetten konzervatív árpolitikát folytat. „A 200 ezer dolláros díjból 115 ezer egyenesen az egészségbiztosítási alapba kerül” – ezek az összegek az eseti költségek fedezésére szolgálnak és egy kuratóriumi bizottság őrködik felettük. More szerint az alap nagysága jelenleg több mint 10 millió dollárt tesz ki.