Warren Buffett gazdasági tevékenységein túl mindig is igyekezett kivenni a részét a politikából is, az amerikai paletta mindkét oldalán – kezdi elemzését az idézett cikk. 1980-ban például egy hétvége erejéig Ronald Reagan golfpartnere volt, 2003-ban pedig Arnold Schwarzeneggert támogatta a kaliforniai kormányzóválasztáson. 2008-ban mind McCain, mind Obama tettek arra utalást, hogy szívesen látnák Buffettet a kormányukban mint pénzügyminisztert.
Amerika leghíresebb befektetője idén sem maradt távol a politikától, sőt, minden eddiginél nagyobb intenzitással vetette bele magát a közéletbe: a 85 éves, baloldali érzelmű tőzsdeguru augusztus elsején Omahában Hillary Clintonnal állt egy színpadon, ahol Donald Trump személyét és üzleti befektetéseit illette súlyos kritikával. A The Economist meglátása szerint az utóbbi időben nemcsak Buffett aktivitása nőtt meg, hanem szemmel láthatóan a politikai befolyása is. Ez nem is csoda, hiszen jelenleg a világ harmadik leggazdagabb embere, akinek a Berkshire Hathaway nevű konglomerátuma idén már 363 milliárd dollárt ér, ezzel pedig a világ hatodik legértékesebb cégévé vált.
Személyes vagyona alapján Buffett körülbelül hússzor gazdagabb, mint Donald Trump, ráadásul a népszerűsége is egyre növekszik: idén áprilisban 40 ezer ember jött el a híres Berkshire-i éves befektetői „dzsemborijára”, míg két évtizeddel ezelőtt mindössze 5 ezren tették tiszteletüket. Az amerikaiak szemében Steve Jobs halála óta Buffett maradt az egyetlen magányos hős, aki a nulláról indult, és önerőből volt képes hatalmas üzleteket összehozni. Ő testesíti meg mindenki fejében a nosztalgikus, régimódi és igazságosabb kapitalizmust.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »