A Minority SafePack elnevezésű kezdeményezést az őshonos nemzeti kisebbségek legnagyobb európai ernyőszervezete, az RMDSZ részvételével működő Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója (FUEN) indította el. A szervezet több mint harminc európai országból mintegy kilencven tagszervezetet számlál. A kezdeményezés sikeréhez – ahhoz, hogy az EU a napirendjére vegye a kérdést – legalább egymillió támogató aláírást kell összegyűjteni 2018. április elejéig úgy, hogy a támogató nyilatkozatok száma legalább hét EU-tagállamban elérje az adott tagállamra vonatkozóan előírt küszöbértéket. A szervezők szerint február elején az aláírások száma már meghaladta a 600 ezret.
Vincze Loránt, a FUEN elnöke a minap egy berlini médiafórumon kérte a médiaorgánumok segítségét a Minority SafePack népszerűsítésében:
„Öröm lett volna számomra, ha azt jelenthettem volna be, hogy már összegyűlt az egymillió aláírás, és amit ezután gyűjtünk, azzal az európai kisebbségek ügyének fontosságát nyomatékosíthatjuk. De sajnos még nem tartunk itt. A mintegy 50 milliós európai kisebbség megszólítása nehezebb feladat, mint elsőre gondoltuk, és a többséget meggyőzni képes üzenetek megtalálása sem egyszerű. Tagszervezeteink közül csupán néhány rendelkezik azzal a tudással, gyakorlattal, erőforrásokkal és elszántsággal, amely egy ilyen nagyívű kampány megvalósításához szükséges… Hiszek benne, hogy össze fogjuk gyűjteni az egymillió aláírást, de ehhez keményen kell küzdenünk az utolsó pillanatig. Az idő szorít: már csupán két hónap áll rendelkezésünkre. Tisztában vagyunk az óriási felelősséggel, amely ránk hárul, és bízunk a kisebbségi összefogás erejében” – mondta a FUEN elnöke.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »