Ha valóban egészségesen szeretnénk étkezni, érdemes kipróbálni a legtisztább változatot, amelyet aztán saját ízlésünk szerint kicsit „felturbósíthatunk”: a gyümölcsös réteg pótlására tehetünk bele saját házi lekvárt vagy dzsemet, gyümölcsszószt, cukor helyett pedig használhatjuk a kedvenc édesítőszerünket. Ez nemcsak fogyókúrázóknak javasolt, hanem például diabéteszben szenvedők számára is kedvezőbb hatású lesz.
Ideális esetben tehát a joghurt valóban egészséges, gazdag fehérjében, tartalmaz probiotikumokat, B-vitamint is. Azonban a legtöbb bolti joghurt inkább desszertre emlékeztet, semmint egészséges táplálékra. Ha már nagyon hozzászoktunk a feldolgozott élelmiszerekhez, és persze azok cukortartalmához, természetesen némi időt vehet igénybe, amíg megszokjuk vagy megszeretjük a természetesebb változatokat, de megéri vállalni ezt az „áldozatot”.
Mindazonáltal jó tudni, hogy a joghurt nemcsak édes formában hasznosítható. Cheryl Sternman Rule, díjnyertes gasztroíró és szakácskönyvszerző például így fogalmazott a The Washington Post hasábjain 2015-ben: