Kinder tojás rabszolgák című cikkében a The Sun lényegében azt állítja, hogy a magyar határ közelében, Tasnád és Kispér térségében éhbérért dolgoztatott román családok – felnőttek és „gyerekrabszolgák” közösen – otthon pakolják a Kinder tojásba a műanyag játékokat. A hosszú, akár 13 órás műszakok órabére fejenként körülbelül 80 forintra jön ki, miután 1000 összerakott tojásért kapnak 20 lejt (1400 forintot). A lapnak nyilatkozó egyik családban egy 11 éves és két 6 éves gyermek segít be a „kalákába”, ami az apa szerint tulajdonképpen rabszolgamunka. Felesége szerint a fizetség szörnyű, de nincs más választásuk, hiszen szükségük van a pénzre, hogy enni tudjanak, és gondoskodni tudjanak a gyerekeikről.
Az említett településekhez közeli, a csomagolóüzemnek helyet adó Nagykárolyban (Carei), úgy tűnik, mindenki tájékozott a Kinder-botrányt illetően.
A helyi sajtó és a tévéhíradók is foglalkoztak a témával, ám a közvélemény nem annyira a csokitojásokat gyártó Ferrero (vagy annak helyi beszállítója, a Romexa) tevékenysége miatt van felháborodva, hanem a brit bulvárlap eljárásán. Az általunk megkérdezett másfél tucat ember szerint ugyanis a riportban megjelenő állítások nem feltétlenül állják ki a valóság próbáját.