– Az uniós választás szorosan kapcsolódik az április 6-án lezajlott országgyűlési választásokhoz. A magyar polgárok óriási tömegben támogatták az előző négy év kormányzati tevékenységét, az elért eredményeket, a válságkezelési megoldásokat. Ahhoz, hogy a kormány a következő időszakban is megfelelő körülmények között tudjon működni, le kell védeni a nemzetközi színtéren, meg kell tudjuk védeni az elmúlt négy év vívmányait, gondolok itt a különadókra, a rezsicsökkentésre vagy egyáltalán a magyar gazdaságpolitika fő irányvonalára. Azt mindenki láthatja, hogy ezek az intézkedések nem mindenkinek tetszenek. Nem tetszik a hazai baloldalnak, aki külföldön keres szövetségeseket, és nem tetszik az európai bürokratáknak sem, akik nem kedvelik az új megoldásokat, a régi recepteket erőltetik. Nyilván nem tetszik azoknak a cégeknek sem, akik ezáltal veszítenek a profitjukból.
Több alkalommal nevezték hadszíntérnek Brüsszelt, miközben azt láttuk, hogy szinte bármilyen döntést el tudtak fogadtatni a magyar Parlamenttel, akár az unióval szembe menve is.
– Ehhez két dolog kellett: egy óriási alkotmányozó többség, amely a kiélezett helyzetekben gyors reagálási lehetőséget biztosított. Másrészt szükség volt az emberek támogatására is. Nem titok, hogy néhány évvel ezelőtt az első Békemenet szerelte le azokat a támadásokat, melyek meg akarták buktatni az Orbán-kormányt a kétharmados többség ellenére.