A párizsi és brüsszeli merényletek elkövetői egyfajta logisztikai bázisként használták Magyarországot, állította Kósa Lajos, az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke néhány nappal a kvótanépszavazás előtt. Kósa egy közelmúltban lezárult nyomozás nyilvánosságra hozható eredményeire hivatkozott, amelyet a francia és belga hatóságok kértek a párizsi és a brüsszeli merényleteket követően. A 130 halálos áldozattal járó, novemberben elkövetett párizsi terror-akciók egyik szervezője, Salah Abdeslam (kis képünkön) kétszer is járt Magyarországon, és egyik útján ő fuvarozta mások mellett azt a férfit is, aki öngyilkos merénylőként főszerepet játszott a 32 halálos áldozatot követelő márciusi brüsszeli támadásokban.
Kósával szinte egy időben Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke egy zuglói szálloda előtt tartott sajtótájékoztatóján azt állította, „tizennégy terroristáról derült ki, hogy Magyarországon szervezkedett, és logisztikai központként használta Budapestet”. Németh arról is beszélt, hogy három terrorista korábban a nevezett szállodában töltött egy hetet. Az ügy kényes voltát jelezte, hogy a Terrorelhárítási Központ (TEK) ezzel ellentétben azt kommunikálta, hogy a terroristák nem rendelkeznek kiterjedt hálózattal hazánkban. (Ha rendelkeznének, az nyilván rossz fényt vetne a sokmilliárdos költségvetéssel dolgozó TEK-re is.)
A logisztikai központon kívül nem volt újdonság a két bejelentésben, ugyanis Abdeslam magyarországi útjairól már januárban is részletesen beszámolt a sajtó. A kérdés tehát az, milyen információk alapján állítható, hogy a terroristák bázissal rendelkeztek nálunk.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »