A magánegészségügyi szektor közel 30 százalékkal nő évente, éves árbevételét 300 milliárd forint fölé becsülik.(Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)
Most minden előfizetőnknek adunk! Fizessen elő a Hetek nyomtatott vagy online hetilapra a régi áron május 31-ig és spóroljon velünk. Részletek a hetilapban és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
„A Covid időszakában az állami egészségügy csökkentett üzemmódban működött, ezért a járóbeteg-ellátás egyre nagyobb része hárult a magánszférára. Ez az átáramlás régóta tart, de a járvány alatt még inkább fölerősödött. Egyes nagy magánszolgáltatóknak a Covid óriási pluszbevételt hozott, annak ellenére is, hogy – többek közt az állami szféra béremelései miatt – növekedtek a bérköltségeik és az áraik is” – mondta el lapunknak egy fizikoterápiás szakasszisztens.
A kereslet akkora, hogy a magánszférában is kezd megszokottá válni a várakozási idő, például előfordul, hogy egy kardiológiai vagy reumatológiai vizsgálatra is egy-két hónapot kell várni. „Gyakran mi is csak hetekkel később tudunk időpontot adni szakorvosi vizsgálatra vagy kezelésekre, amelyek közel másfélszer annyiba kerülnek, mint tavaly. Nálunk a cégvezető szakorvos visszament az állami szektorba, mert ott akkor is megkapja a havi kétmillióját, ha semmit sem dolgozik. A tulajdonosváltás után hónapokba telt, mire találtak helyette egy másik szakorvost, kimagasló fizetésért” – tette hozzá a hölgy, megjegyezve, hogy ő maga azért dolgozik egy magánszolgáltatónál, mert az állami rendszerben csak rengeteg túlórával juthatna ugyanennyi jövedelemhez, így viszont megmaradnak a hétvégéi.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »