Az evangéliumi kereszténységhez tartozó, angolszász területen létrejött, többféle felekezetet tömörítő mozgalom ma már politikailag is egyre inkább megosztott, ami a mélyülő doktrinális szakadásnak is tünete. Legújabban az Evangelicals for Harris nevű csoport és Trump támogatói keveredtek nyilvános vitába, kölcsönösen hitehagyással vádolva egymást. Előbbiek szerint a republikánus jelöltet elfogadhatatlanná teszik a hazugságai és a jelleme (a Harris alkoholproblémáiról szóló pletykák, vagy a tény, hogy karrierjét egy nála kétszer idősebb, befolyásos demokrata politikussal való viszonya indította be, nem zavarja őket). Denny Burk baptista pásztor viszont arra figyelmeztetett, hogy „a szervezet célja, hogy meggyőzze az evangéliumiakat, hogy Kamala Harrist keresztény jóhiszeműség vezérli, de ehhez el kell torzítaniuk az ortodox kereszténységet, így valójában ez az evangélium elárulása.”
Akárcsak ma, a hetvenes évek végén is elszabadult infláció, meredek áremelkedés, feszült geopolitikai helyzet jellemezte a légkört. De a keresztényeket ennél is jobban aggasztotta az erkölcsi hanyatlás. A drogfogyasztás, az abortuszok és a válások aránya soha nem látott méreteket öltött. A szexualitásról alkotott nézetek rohamos változáson mentek keresztül, és elterjedt a pornográfia.
Számos keresztény politikai szervezet alakult (például a kaliforniai Christian Voice), melyek közül a legsikeresebb Jerry Falwell Moral Majority nevű kezdeményezése volt – ez nagyban hozzájárult Ronald Reagan megválasztásához is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »