hetilap

Hetek hetilap vásárlás
Mi jön Grúzia, Szíria és Dél-Korea után?
A káosz nagymesterei
Mi jön Grúzia, Szíria és Dél-Korea után?

Grúziában minden este utcai harcokba torkollanak a tüntetések.(Fotó: AP / Zurab Tsertsvadze)

2024. 12. 05.
A grúzoknál színes forradalom van kibontakozóban, a szíreknél hosszú évek után kiújult a polgárháború, a Távol-Keleten pedig 44 éve most először, teljesen abszurd módon hadiállapotot hirdetett ki a dél-koreai elnök, majd ráküldte az ejtőernyős katonákat a parlamenti ellenzékre. Mindez egyetlen hét leforgása alatt. Valami itt nem stimmel.

MEGALKUVÁS NÉLKÜL! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.

Aligha akad olyan hírolvasó, aki ne vélne valamiféle összeesküvést felfedezni abban az eseménysorozatban, ami Donald Trump megválasztása óta éri a világ különböző pontjait. Persze a bevezetőben felvázolt történéseknek mind van logikus, és a helyi regionális és belpolitikából levezethető magyarázata is – azt tagadni viszont, hogy ezeknek a válságoknak mindig akadnak érdekeltjei, felesleges. Az esetek időzítése viszont több mint meglepő, még egy olyan újságírónak is, mint én, aki napi szinten követem a világpolitikát több mint tíz éve. Őrült, kaotikus napok ezek. Az ember hirtelen azt sem tudja pontosan, mire figyeljen. Picit úgy vagyunk vele, mikor a bűvész azt mondja: a kezemet figyeljék. No, akkor kell minden másra figyelni, csak oda nem. Hogy ki itt a bűvész, és mi az átverés, a mögöttes cél – arról nyilván csak találgatni lehet, mindenesetre azért vannak tanulságai az elmúlt napoknak – ezek levonására érdemes azért kísérletet tenni.

Franciaországban épp most bukott meg a kormány, a német kormány már hónapok óta romokban – mégis ez a két ország az, amely kacérkodik a gondolattal, hogy európai egységeket vezényeljen az ukrajnai hadszíntérre. Miután az amerikai választópolgárok világos üzenetet küldtek a választáson, hogy most már egy Amerika az első politikát képviselő kormányt akarnak, amely kész lezárni az ukrajnai konfliktust, Washingtonban elhatározták, hogy megpróbálják addig eszkalálni a háborút, ahonnan már Donald Trump se nagyon tud visszatáncolni. Így adtak engedélyt a nagy hatótávolságú rakéták mélységi orosz területek ellen történő bevetésére, így ösztönzik Kijevet, hogy a frontvonalak emberveszteségeit tinédzserekkel pótolják, és így kontrázott rá az európai háborúpárti elit is azzal, hogy belebegtette az európai katonai alakulatok Ukrajnába küldését.

Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!