A méthode transvasée néven ismert eljárás átmenetet képez a hagyományos és a tartályos módszer között. A pezsgőt másfél literes úgynevezett magnum palackokban erjesztik, majd az érlelési folyamat lezárultával áttöltik egy nyomásbiztos, hűthető tartályba. Ezt követően elvégzik a fajtának megfelelő cukortartalom beállítását, és szűrővel eltávolítják az erjedéskor az italban keletkezett seprőt. Az újbóli palackozással abba a palackba töltik a pezsgőt, amelyben kereskedelmi forgalomba kerül. Az eljárásnak köszönhetően érlelt, élesztős illat- és ízjegyek figyelhetőek meg a kóstolás folyamán. A Hungaria pezsgők, valamint a Törley Casino Sec, a Törley Réservé Demi Sec, a Törley Orfeum Rosé Sec és a Törley Tokaji Doux termékek készülnek így.
A harmadik és egyben leggyakrabban alkalmazott módszer a méthode charmet, amikor az alapbort a tirázslikőr és az élesztő hozzáadása után fémtartályban erjesztik. A kierjedt pezsgőt több hónapig érlelik, beállítják a megfelelő cukortartalmat, majd szűréssel seprőtelenítik. A rövidebb érlelésnek köszönhetően üde, friss és gyümölcsös ízélményben lehet részünk. Így készülnek a legnépszerűbb Törley termékek: a Charmant Doux, a Gála, a Talisman és a Muscateller. A Törley Fortuna speciálisan nem borból, hanem mustból erjed. Az egyre népszerűbb gyöngyöző- és habzó borok technológiailag teljesen másképp készülnek, mivel ezekbe a termékekbe a szén-dioxid többnyire nem az erjedés során, hanem mesterséges úton kerül.
Nemcsak a gyártási technológiák alapján dönthetjük el, melyik pezsgő az igazi. A borszakértők egyre hatékonyabban győzik meg a fogyasztókat arról, hogy csak a száraz bor az igazi. Ez az állítás a pezsgők esetében kevésbé vált közkeletűvé. Országonként is jelentős különbségek mutatkoznak a pezsgők cukortartalma szerinti fogyasztói szokásokban. A fejlett tengerparti országokban a száraz fajtákat fogyasztják, míg a kontinens közepén és kelet felé haladva az édes pezsgőket kedvelik leginkább.