A szakértők szerint az első hat hónapban anyatejes táplálás javasolt, hiszen ez tartalmaz minden fontos tápanyagot, amire a babának szüksége van (vagy anyatej hiányában megfelelő tápszerrel kell gondoskodni az alapvető tápanyagok beviteléről). Féléves kor után azonban már egy csecsemő is igényli, hogy más ízekkel ismerkedjen. Persze a szoptatás még továbbra is ajánlott, de érdemes próbálkozni a finomabbnál finomabb bébiételekkel.
Kilenc hónapos kortól a józan ész és némi kreativitás már sokat segít: tartsuk szem előtt, hogy a babáknak is ugyanolyan változatos táplálkozásra és sok tápanyagfélére van szüksége, mint a felnőtteknek. Ezért érdemes gyümölcsöket és zöldségeket is becsempészni valamilyen formában az étrendjükbe.
Ez nem mindig könnyű, ám az egészséges ételekben rejlő tápanyagok létfontosságúak. A legjobb, ha a szivárvány minden színét felvonultatjuk az étrendben a nap folyamán: legyen zöld színű étel (például borsó, spenót, cukkini), narancssárga (édesburgonya, narancs), sárga (tök, banán) és vörös is (paradicsom).