„A romákat először mindenütt távolságtartóan kezelik. Nem a barna bőr miatt, mert ha ezzel volna a baj, akkor nem járnának az emberek szoláriumozni" - mondja Lakatos László, az Expressz multifunkcionális tésztagép kifejlesztője. Lakatos úr szereti a romákat, és rögtön a pártjukra áll, ha valaki rasszista alapon támadja őket, jóindulatú kritika esetén azonban ő is elismeri, hogy bőven van miből megváltozniuk. „Meg kell tanulni viselkedni, és akkor nincs baj" - teszi hozzá. Lakatos úr személyiségének van egy olyan pozitív kisugárzása, amely a megváltozott viselkedéssel karöltve sikeressé teszi a kapcsolatokban, az üzleti és a családi életben egyaránt.
Arra a kérdésre, miért van az, hogy az egyik ember ugyanabból a közegből szépen boldogul az életben, a másik meg nem, ő sem tudja a választ. „Kétségtelen, hogy kell hozzá az akarat, a szorgalom, az aktivitás, de mindez kevés: van, aki sikeres lesz, és van, aki elvész. A sikerhez kell még valami plusz, amit nevezzünk szerencsének" - fogalmaz, és Nikolas Teslára hivatkozik. Ő ugyanis hiába előzte meg korát 146 találmányával - köztük az elektromos autó feltalálásával -, hiába győzte le Edisont a ma is mindenütt alkalmazott váltóáram bevezetésével, vagy „alakított nagyot" Marconit megelőzve a rádió feltalálásával 1896-ban - mégis rengeteg elutasításban volt része, és a világ csak később ismerte el zsenialitását.
Lakatos úr tésztagépe azonban Tesla találmányánál egyszerűbb szerkezet, amely találkozik a jelen kor igényeivel - az ízletes és gusztusos, adalékanyagoktól mentes valódi tészta igényével. Ráadásul a szerkezethez élethossziglani garancia jár, amely garancia a feltaláló életidejére vonatkozik: meghibásodás esetén bármely alkatrészt díjtalanul kicseréli.