A gazdagság jelentősége a 21. században címen jelentette meg tanulmányát a londoni székhelyű Withers Worldwide ügyvédi iroda, számos szupergazdag személy jogi képviselője. A következtetéseket több mint 4500 ember példájából és 16 kiugróan gazdag európai, ázsiai és észak-amerikai család tagjaival készült interjúkból vonták le.
A résztvevőket két csoportba osztották: az egyikben a 10 millió dollárnál kisebb vagyonnal rendelkezők voltak (őket a „mérsékelten gazdag” kategóriába sorolták), a másikban az ennél gazdagabbak kaptak helyet. Mindkét csoport tagjai az egészségükért aggódtak a legjobban. A gazdagabbak között azonban a második helyen az a félelem állt, hogy a gyermekeikben nem lesz meg az előrejutáshoz szükséges motiváció. Ez a félelem erősebb volt a befektetések elbukásától, a család eltartására való képtelenségtől és a házasság felbomlásától való félelemnél is.
A gazdagabb csoport tagjai kétszer olyan gyakran említették félelmeik között a gyermekeik fejlődését, mint a kevésbé gazdagok, akiknél ez csak a negyedik helyen állt. Sarah Cormack, a Withers Worldwide egyik tulajdonosa szerint a 10 milliónál kisebb vagyonnal rendelkezők azért aggódnak kevésbé gyermekeik érvényesülése miatt, mert annyi pénzt nem tudnak rájuk hagyni, hogy tényleg soha ne kelljen dolgozniuk. „A befektetésekből élő családokban azonban a vagyon hatalmas feszültségforrás lehet” – teszi hozzá Cormack. Ezek a családok gyakran jótékonysággal igyekeznek újabb célt és értelmet vinni a családtagok életébe. Néhányan még – az üzleti életből ismert mintára – családi „küldetésnyilatkozatot” is készítettek maguknak.