„Ha bármely ország parlamenti képviselője nyilvánosan megsemmisítené a Tóra egy példányát, a világ joggal elítélné az illetőt” – mondta Rivlin, aki szerint elfogadhatatlan bármely vallási szent könyv megbecstelenítése, beleértve az Újszövetséget is.
A botrányt okozó performansz előzménye, hogy az Izraeli Bibliatársulat az Újszövetség héber nyelvű, tudományos jegyzetekkel bővített új kiadását elküldte ajándékba a Kneszet valamennyi képviselőjének. A felekezetközi keresztény szervezet a világ 145 országában működő Nemzetközi Bibliatársulat tagja. „Nem missziós szándékkal küldtük a könyveket. Az izraeli politikusok sok szálon kapcsolódnak a keresztény világhoz, ezért az Újszövetség olvasása hasznos lehet a számukra, hogy jobban megértsék a keresztényeket, beleértve számos külföldi politikust” – mondta az Izraeli Bibliatársulat vezetője, Victor Kalisher a CBN televíziónak. Az igazgató arra is emlékeztetett, hogy az Újszövetséget zsidó szerzők írták, így az ismerete nem csak a keresztény világgal való kapcsolatban lehet hasznos az izraeli politikusok számára.
Nem minden Kneszet-képviselő gondolja azonban így. A Likud egyik politikusa, Cipi Hotovely szerint „tilos missziós iratokat terjeszteni a Kneszetben”. Más képviselők azon háborodtak fel, hogy a kiadvány „a keresztény Újszövetséget kapcsolatba akarja hozni a zsidó Bibliával”, és sérelmezték, hogy olyan „szövegeket küldenek a Kneszetbe, amelyeket évszázadokon át a zsidók üldözésére használtak fel”.
Az ultraortodox Nemzeti Unió párt képviselője nem elégedett meg ennyivel: a neki küldött könyvet újságírók előtt gondosan darabokra tépte, majd a kukába dobta. Mint mondta, „ez az iromány oda való, a történelem szemétdombjára”. Michael Ben-Ari tettét elítélte a Kneszet elnöke, aki szerint a vallás és istentiszteleti szabadság Izrael egyik alapértéke. Szintén a „zsidó értékek és a szent könyvek iránti tisztelet megsértésének” nevezte az akciót Abraham Foxman, az amerikai Rágalmazásellenes Liga elnöke.
Ben-Ari az izraeli parlament egyik legvitatottabb tagja: a radikális Meir Kahane rabbi tanítványaként kezdett politizálni. 2009-ben vihart kavart kijelentése, amikor a „holokauszt áldozatai elleni sértésnek” nevezte XVI. Benedek pápa izraeli útját. Idén az amerikai külügyminisztérium „terrorizmust támogató szervezethez való tagság” miatt nem adott beutazási vízumot a politikusnak, aki egy washingtoni konferencián szólalt volna fel. (A Kach-mozgalmat az Egyesült Államok terrorszervezetnek tekinti. Alapítóját, Meir Kahane rabbit 1990-ben egy egyiptomi férfi Manhattanben agyonlőtte.)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »