Ami a mindenre képes humanoid robotokat illeti, a szakértők szerint a Tesla robotjai egy évtizeddel vannak lemaradva a legfejlettebb jelenleg is használt ipari robotoktól.(Képek: X / Elon Musk)
Látszólag az MI bekebelezte a világot, hiszen a technológiai és üzleti területen alig lehet megmozdulni anélkül, hogy mesterséges intelligenciába botoljunk. Nemrég jelent meg a hír, hogy a BlackRock, vagyis a világ legnagyobb vagyonkezelője – ami 10 ezer milliárd dollárt, vagyis a teljes magyar GDP ötszörösét kezeli – 30 milliárd dollárt fektet be a mesterséges intelligenciába és annak infrastruktúrájába a Microsofttal közösen.
Mindeközben a Microsoft az OpenAI-jal, vagyis a híres ChatGPT alkotóival közösen egyre több szolgáltatásába integrálja be a mesterséges intelligenciát, hogy ezzel is a riválisai előtt maradjon. A Microsoft által tulajdonolt Bing kereső például ezekkel a mesterséges intelligencia alapú rendszerekkel igyekszik sarokba szorítani a Google-t, hogy letaszítsa a trónról az évtizedek óta csúcson lévő keresőóriást. Erre válaszul a Google is felgyorsította a saját MI-kutatását és integrálta a saját MI-modelljét, a Bardot a Google-keresőbe.
Az MI „fegyverkezési versenyből” nem akart kimaradni a Tesla, a SpaceX és az X (korábban Twitter) excentrikus tulajdonosa Elon Musk sem, aki szintén bemutatta saját MI-modelljét, a Grokot, amivel igyekszik nemcsak felzárkózni, de megelőzni a többi MI-modellt.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »