Talán nem mindenki ismeri a történetedet, beszélnél egy kicsit arról, honnan jössz, ki vagy te, hogyan indult útjára a Brain Bar, és mi volt a fő célkitűzésed a jövőfesztivál létrehozásával?
Bár a családom nem budapesti, én már Budapesten születtem egy klasszikus polgári értelmiségi családba, ahol 2-3 folytonosság volt tetten érhető az elmúlt 100 évben. Az egyik a pedagógusok vonala, a másik az orvosoké, a harmadik az alkotóké, művészeké. Azt hiszem, mindezeknek a metszetében helyezkedem el abban az értelemben, hogy magam egyik sem vagyok, egy kicsit mégis mindegyikből jutott belém. Bár nincs a klasszikus értelemben vett mesterségem, szerteágazó a tudományos érdeklődésem, fontosnak tartom az ismeretterjesztést, és kifejezetten szeretek ehhez új formákat, kreatív formátumokat építeni. Mindennek, amit ajándékként kaptam, a keresztezésével születik mindaz, amit én magam létrehozok.
Számomra furcsa volt, hogy miközben Magyarországról számos tudományos és kulturális ötlet indul hódító útjára a világban, még sincs saját, nemzetközi színvonalú szellemi csúcstalálkozónk. A Brain Barral a magyar találékonyságot, magyar szellemet szerettem volna formába önteni és a legjobb értelemben a kirakatba rakni. Ez egy ismeretterjesztő fesztivál, nem kizárólag, de jelentős részben tudományos és kulturális tartalommal, mindezt olyan formátumba csomagolva, amiről azt gondoljuk, hogy az új generáció számára is szórakoztató, hasznos, ugyanakkor értelmezhető a külföld számára is.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »