2010-től 2012-ig Geert Wilders Szabadság pártjának képviselője volt. Hogyan fogadta a párt és más euroszkeptikus pártok jó szereplését az idei EP-választásokon?
– A UKIP és Nigel Farage jó szereplésének nagyon örültem, ha Nagy-Britanniában élnék, én is rájuk szavaztam volna. Olyan nemzettudatos koncepciót képviselnek, ami szerintem példaértékű, és egyáltalán nem rasszisták, ahogy ezt sokan állítják róluk. Wildersékkel kapcsolatban, nos, ha 2012-ben megvolt az okom, hogy kilépjek a pártból (amit a rituális vágások betiltásáért benyújtott törvényjavaslat miatt tettem meg, az ugyanis ellehetetlenítette volna a hollandiai zsidó közösségek életét), ma legalább tízszer annyi okom lenne erre. De legalább így, hogy most már „csak” politikai tanácsadóként tevékenykedem, nyíltan beszélhetek. Nagyon nagy hibának tartom a Marine Le Pennel való szövetségkötést, mert a francia Nemzeti Front egy antiszemita párt. Nemcsak az édesapa, Jean-Marie Le Pen alatt volt az, hanem máig is az, meg is mondom, hogy miért: a párt alelnöke, második embere az Európai Parlamentben szoros kapcsolatot ápol a Jobbik képviselőivel, akiket azt hiszem, hogy a Hetek olvasóinak nem kell bemutatnom. Ezt súlyos hibának tartom.
A radikális pártok egyik fő témája a bevándorlás kérdése. Ön szerint hogyan lehetne megoldani az európai bevándorláspolitikát?
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »