Magyar katonák Irakban. Egyelőre maradnak Fotó: Honvédelmi Minisztérium
A tíz magyar sebesült közül kettőt kellett kórházi ellátásban részesíteni, közülük az egyik még aznap visszatérhetett a táborba, társát pedig néhány napos kórházi ápolás után engedik el. A többiek sérülését a helyszínen látták el. Az esetet követően Medgyessy Péter miniszterelnök videotelefon-beszélgetést folytatott az iraki magyar kontingens parancsnokával, Sramkó Károllyal.
Az alezredes biztosította a miniszterelnököt a katonák helytállásáról, valamint arról, hogy felkészültek a hasonló események esetleges bekövetkeztére, és nem térnek haza addig, amíg feladatukat nem teljesítik. A miniszterelnök szerdán arról biztosította az iraki Hillában tartózkodó magyar zászlóalj tagjait, hogy a kormány becsüli őket, és számít rájuk, hiszen helyes célokért vannak ott.
Amerikai szakértők szerint várható, hogy a hatalomátadás június 30-ára tervezett időpontjának közeledtével a terrorcselekmények sűrűsödni fognak. A támadások mögött feltételezhetően ezúttal is az al-Kaida áll, amelynek nyilvánvaló szándéka, hogy megosztást hozzon úgy a különböző iraki politikai erők, síiták és szunniták közé, mint az amerikaiak és az irakiak közé, hogy ezáltal meghiúsíthassa a szabad iraki választások sikeres megvalósítását. Colin Powell amerikai külügyminiszter szerint az Egyesült Államok továbbra is elkötelezett amellett, hogy július elsejével az ország irányítása az iraki nép kezébe kerüljön. Emellett az Egyesült Államok kiadta azoknak a "körözött" iraki személyeknek a listáját, akikre vérdíjat tűzött ki, és akik közül többen Szaddám rendszerében töltöttek be magas katonai vagy párttisztséget. A lista élén Mohammed Junisz al-Ahmad áll, akinek nyomravezetőjét egymillió dolláros jutalom illeti. A többiek nyomravezetőit ötventől 200 ezer dollárig terjedő jutalom illeti.